Kwiat

1. łańcuszek początkowy: 23 oczka

2. Następnie jeszcze 5 oczek łańcuszka ( 3 oczka jako słupek i 2 oczka jako łańcuszek), słupek w szóste oczko od łańcuszka ( czyli 23-ecie oczko łańcuszka początkowego).

3. opuść kolejne oczko łańcuszka i wykonaj w następne oczko: słupek, 2 oczka łańcuszka, słupek.

4. powtarzaj pkt 3, do końca łańcuszka.

5. obróć robótkę.

6. 1 oczko łańcuszka, 5 słupków w przerwę między dwoma słupkami (z dwóch oczek łańcuszka), 1 oczko łańcuszka, oczko ścisłe między dwa słupki.

7. powtarzaj jak w pkt. 6 , zostawiając ostatnią przerwę z dwóch oczek łańcuszka.

8. W ostatnią przerwę: 2 słupki, jeden słupek nawijany, jeden półsłupek, oczko ścisłe w 3 oczko łańcuszka z poprzedniego rzędu ( pierwszy słupek poprzedniego rzędu).

9. zostaw długą nitkę, którą będziesz zszywać kwiat.

10. zwijaj zaczynając od ostatniego wykonanego płatka ( z pkt. 8), zszywając go od spodu, następnie zakończ, obetnij nitki.

Spód kwiatu

1. magic ring, dwa oczka łańcuszka ( nie liczy się jako słupek),

2. 9 słupków, połącz oczkiem ścisłym z pierwszym słupkiem,

3. 2 oczka łańcuszka ( nie liczy się jako słupek), po 1 słupku w każdy słupek z poprzedniego rzędu, połącz oczkiem ścisłym z pierwszym słupkiem.

4. 4 oczka łańcuszka, oczko ścisłe w drugie oczko od szydełka, półsłupek w następne oczko, półsłupek nawijany w następne oczko, oczko ścisłe w kolejne oczko słupka z poprzedniego rzędu (Uwaga: wbijaj się w tym rzędzie tylko w zewnętrzną nitkę oczka). Oczko ścisłe w kolejne 2 oczka słupków z poprzedniego rzędu, 4 oczka łańcuszka (powt. pkt 4 do końca rzędu, zakończ,  zostaw długą nitkę do zszywania).

Połącz wszystkie elementy

Zamocuj drucik w spodzie kwiatka ( drucik możesz owinąć włóczką lub taśmą florystyczną), następnie nałóż spód kwiatu przewlekając go przez drucik, który jest już zamocowany na kwiatku. Doszyj spód do kwiatka. Zakończ.